OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI SIEDLCE 

Strona 2
   

Właściwe odżywianie przy cukrzycy

Podczas gdy osoby z cukrzycą typu 1 są skazane na przyjmowanie insuliny przez całe życie, pacjenci dotknięci cukrzycą typu 2 mogą przeciwdziałać chorobie dbając o zoptymalizowane żywienie oraz wystarczającą ilość ruchu. Redukując nadwagę, jedną z głównych przyczyn cukrzycy typu 2, można długofalowo ograniczyć przyjmowanie leków, a nawet je odstawić.


Na całym świecie około 250 milionów ludzi cierpi z powodu choroby metabolicznej jaką jest cukrzyca. Ta choroba cywilizacyjna dotyka przede wszystkim ludzi w krajach wysokorozwiniętych, w samych Niemczech jest to prawie 8 milionów osób, które zmagają się z podwyższonym poziomem cukru we krwi. Tylko co 20 jest chorym z cukrycą 1 typu. 7,6 miliona choruje na typ 2.
Cukrzyca typu 2 dotyka coraz częściej dzieci i młodzież, choć wcześniej najczęściej spotykano ją u starszej generacji. Przyczyna tego stanu rzeczy leży w niezdrowym trybie życia, czyli niewystarczającej ilości ruchu i niewłaściwym odżywianiu. Cechą wspólną u 90% osób z cukrzycą typu 2 jest nadwaga.  
-    Związek między nadwagą i cukrzycą jest niezaprzeczalny – mówi specjalista ds. żywienia i metabolizmu, a także założyciel programu żywieniowego metabolic balance, dr n.med. Wolf Funfack. - Osoby z nadwagą potrzebują prawie cztery razy więcej insuliny niż osoby o normalnej wadze, aby ustabilizować poziom cukru we krwi na prawidłowym poziomie. W którymś momencie trzustka jest zbyt obciążona, co uzależnia ludzi od przyjmowania codziennej dawki insuliny.
Skutecznym środkiem na wyście z tego ślepego koła jest zdrowe i naturalne odżywianie od wczesnych lat, które zapewni balans składników metabolicznych i umożliwi niezakłóconą produkcję hormonów.  

Funfack zaleca żywienie zgodnie z zasadami metabolizmu. Radzi, aby zwracać uwagę na zbalansowany podział trzech podstawowych składników odżywczych: białka, tłuszczy i węglowodanów, czyli wystarczająco dużo białka w formie sera, chudego mięsa, ryb, owoców strączkowych, kiełków oraz orzechów. Chleb pełnoziarnisty, sałaty i owoce jako węglowodany są zasadniczą częścią każdego posiłku. Tak samo tłuszcze stanowią ważną część zdrowego odżywiania, dbają o smak i dostarczają organizmowi ważnego budulca do produkcji hormonów. Wpływ tłuszczów i białek na poziom cukru we krwi jest znikomy w porównaniu z węglowodanami. Doświadczenia pokazują, że zrównoważone odżywianie powinno mieć pozytywne działanie na zdrowotny rozwój diabetyków. Aby leczenie, a także profilaktyka cukrzycy typu 2 były skuteczne, obok odżywiania uwagę trzeba poświecić odpowiedniej ilości ruchu. Najlepiej, aby wysiłek był dopasowany do możliwości jednostki.

Źródło:  OpenPR
Przedruk z www.ostwestjob.com


Strona 2


Pozwól nam Sobie pomóc - Szanuj swój czas!

  
 
W celu określenia ostatecznych kosztów i warunków świadczenia usług prosimy o KONTAKT  z nami, tak abyśmy mogli złożyć ofertę spełniającą najwyższe Państwa wymagania.

Końcowa  cena wykonania usługi zależy od uzgodnień wykonanych  w miejscu wykonywania wsparcia i opieki.


POWRÓT
 
 
 
 
   
 
 
 
 

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl