OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI 
  

Strona 3
   

Właściwy tłuszcz zmniejsza objawy reumatyczne

Tłuszcz potęguje zapalne bóle reumatyczne i równocześnie pomaga je zwalczać. Paradoksalnie pomaga w tym odpowiednie zestawienie kwasów tłuszczowych.

Napuchnięte palce, obolałe stawy, ciężko cokolwiek chwycić. Bóle reumatyczne znacznie ograniczają życie chorych. Przyczyną kłujących, rwących bólów oraz obrzmień oraz przegrzania są często zapalne reakcje stawów, które pojawiają się w wyniku reakcji wykolejonego systemu immunologicznego. Obok terapii farmaceutykami objawy można łagodzić odpowiednią dietą. Decydujące jest w tym przypadku właściwe zestawienie kwasów tłuszczowych.

Kwas arachidonowy jest najsilniejszym ze wzmagających zapalenie przekaźników, tak zwanych prostaglandyn. Środki spożywcze takie jak: smalec wieprzowy, tłuste mięso, indyk, żółtko i wnętrzności, mają dużą zawartość tego rodzaju kwasów tłuszczowych i tym samym działają na niekorzyść chorego, potęgując objawy reumatyczne. Chude mięso spełnia się znacznie lepiej w diecie reumatyków. Również kwas linolowy w dużych dawkach może działać zapalnie. Nie przyczynia się on jedynie do powstawania kwasu arachidonowego w organizmie, lecz także stanowi konkurencję z kwasami omega-3 i zmniejsza ich działanie. Z tego względu zaleca się ostrożność przy stosowaniu oleju z kiełków słonecznika, ryżu i pszenicy oraz margaryn. Zawierają one dużo kwasu linolowego i nie nadają się dla reumatyków.

Kwasy tłuszczowe omega-3 funkcjonują jako naturalni przeciwnicy kwasu arachidonowego. Wspomagają one proces powstawania hamujących stan zapalny czynników i pomagają łagodzić ból. Olej lniany i rzepakowy mają dużą ilość zdrowych kwasów tłuszczowych, jednak tłuste ryby jak śledź, makrela i łosoś powinny się znaleźć w jadłospisie jedynie dwa razy w tygodniu.

Szczególnie dobroczynne działanie wartościowe kwasy omega-3 mają w połączeniu z owocami i warzywami. Mają one dużo witamin i hamują powstające w trakcie reakcji zapalnej agresywne substancje, które jeszcze bardziej uszkadzają nadwątloną tkankę.

Źródło:  OpenPR
Dominica Tigges, 8/09/ 2009
  

Strona 3


Pozwól nam Sobie pomóc - Szanuj swój czas!

  
 
W celu określenia ostatecznych kosztów i warunków świadczenia usług prosimy o KONTAKT  z nami, tak abyśmy mogli złożyć ofertę spełniającą najwyższe Państwa wymagania.

Końcowa  cena wykonania usługi zależy od uzgodnień wykonanych  w miejscu wykonywania wsparcia i opieki.

 

POWRÓT
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl