OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI - SIEDLCE 

Opieka w nagłej niesprawności

    To opieka, którą trzeba zorganizować szybko w sytuacjach kiedy do tej pory zdrowy członek rodziny ulega np. wypadkowi, trafia do szpitala i po powrocie do domu wymaga dłuższej opieki i  rekonwalescencji w domu.

  • Zakres usług:
Pomoc w poruszaniu się (bez przenoszenia łóżko/wózek) w obrębie mieszkania i poza nim podczas spacerów, wizyt towarzyskich, wizyt lekarskich, rehabilitacji, wizyt u fryzjera itd.; pomoc w ubieraniu i rozbieraniu się, wsparcie dla osób niedowidzących, niedosłyszących.


  • Pielęgnacja:
Pomoc w utrzymaniu higieny osobistej: mycie, kąpiel, korzystanie z prysznica, czesanie, golenie, higiena jamy ustnej (mycie zębów, higiena protezy zębowej).


  • Posiłki:
Przygotowywanie posiłków, napojów i pomoc w ich przyjmowaniu; kontrola ilości spożytych pokarmów i napojów.


  • Higiena osobista i kontrola czynności fizjologicznych:
Pomoc w utrzymaniu higieny osobistej: wymiana wkładek, pieluch, pieluchomajtek; pomoc w utrzymaniu higieny okolic intymnych; kontrola wypróżnień oraz kontrola opróżniania pęcherza moczowego.


  • Podstawowe usługi wsparcia w czynnościach życia codziennego:
Pomoc w utrzymaniu czystości w miejscu świadczenia opieki (odkurzanie, ścielenie łóżek, zmywanie, wynoszenie śmieci z gospodarstwa domowego);pranie; prasowanie; zmiana pościeli; monitorowanie świeżości żywności i stanu zapasów domowych; zakupy spożywcze/ rodków czystości/materiałów pielęgnacyjnych, wykupywanie leków w aptece; przypominanie o przyjmowaniu leków.


  • Wspólne spędzanie czasu:
Dbanie o bezpieczeństwo podopiecznego; dotrzymywanie towarzystwa i wspólne spędzanie czasu: oglądanie telewizji, słuchanie radia, muzyki, gry towarzyskie, czytanie na głos książek i gazet.


  • Opieka nad przewlekle chorymi:
Pomoc w poruszaniu się z przenoszeniem na łóżko/wózek; pielęgnacja podopiecznych obłożnie chorych (mycie i pielęgnacja podopiecznego w łóżku, zmiana pozycji, profilaktyka przeciwodleżynowa); planowanie i przygotowywanie posiłków dietetycznych zleconych przez lekarza / dietetyka np. dieta cukrzycowa; opieka nad podopiecznym ze stomią, cewnikiem moczowym, sondą żołądkową; wsparcie w organizacji opieki medycznej / rehabilitacji / pomocy psychologicznej: umawianie wizyt, organizowanie wyjazdów (taxi, transport medyczny, inne środki komunikacji) i towarzyszenie podczas wizyt lekarskich / rehabilitacji itd.


Pozwól nam Sobie pomóc - Szanuj swój czas!

 
W celu określenia ostatecznych kosztów i warunków świadczenia usług prosimy o KONTAKT  z nami, tak abyśmy mogli złożyć ofertę spełniającą najwyższe Państwa wymagania.

Końcowa  cena wykonania usługi zależy od uzgodnień wykonanych  w miejscu wykonywania wsparcia i opieki.


 

POWRÓT
 

 
 
 
 
 
 
 
              
 
 
 
 

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl